Czym jest Karta Kopenhaska?
aktualizacja 07 maja 2018
W dużym skrócie, jest to karta uprawniająca do zniżek przy zakupach biletów, lub zupełnie bezpłatnych wejść do najróżniejszych atrakcji Kopenhagi i nie tylko, oraz bezpłatnego transportu, w tym biletów kolejowych w granicach Kopenhagi i poza nią.
Z ciekawszych atrakcji, Karta Kopenhaska uprawnia między innymi do bezpłatnego wejścia do oceanarium Den Blå Planet, czy kopenhaskiego zoo, ale również z tą kartą zobaczycie Kronborg Castle w Helsingør, ponad 40 kilometrów od Kopenhagi, czy Land of Legends w miejscowości Lejre, 45 kilometrów od stolicy Danii.
Dzięki Karcie Kopenhaskiej możecie również liczyć na zniżki w restauracjach, kawiarniach, czy też zniżki przy zakupie biletów na autobusy Hop on Hop off, zatrzymujących się przy głównych zabytkach i atrakcjach Kopenhagi. Pełną listę zobaczycie TUTAJ
wskazówka: Dokładne informacje na temat bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Kopenhaskiej znajdziecie pod tym linkiem: Karta Kopenhaska bilety
Co ciekawe, Karta Kopenhaska, mimo nazwy, obejmuje również dojazd koleją do miejscowości oddalonych nawet 40 kilometrów od Kopenhagi.
Kartę można kupić w każdym centrum informacji turystycznej. Z informacji turystycznej warto zabrać mapę tras komunikacji miejskiej oraz ciekawe ulotki z opisami atrakcji was interesujących.
Dzieci wchodzą za darmo
Jeżeli planujecie spędzić z dziećmi jakiś czas w Kopenhadze naprawdę korzystnie jest kupić taką właśnie kartę. Tym bardziej, że za cenę jednej karty dla dorosłego dwoje dzieci w wieku do 10 lat wchodzi za darmo.
Podczas naszego pierwszego pobytu (4dni) w Kopenhadze kupiłam kartę 3 dniową, na którą dwoje dzieci wchodziło ze mną bez opłat (transport i atrakcje z Karty Kopenhaskiej)
Ile kosztuje Karta Kopenhaska (ceny w euro w 2018)
Kartę Kopenhaską możecie kupić na 24 godziny, ale również i na 48, 72, lub 120 godzin. Jest to bardzo elastyczny i wygodny system, który optymalizuje wykorzystanie tej karty.
Kartę możecie kupić w jednym z wielu punktów informacji turystycznej, lub kupić online, dostaniecie wówczas voucher przez e-mail. Wydrukowany voucher wymienicie na Kartę Kopenhaską w jednym z czterech punktów: na lotnisku, na dworcu kolejowym, w kasie Tivoli, lub w Copenhagen Visitor Service.
Jakie są ceny w 2018?
Dzieci 0 - 9 bezpłatnie (do dnia 10 urodzin, przy zakupie jednej karty przez dorosłego)
UWAGA: tylko dwoje dzieci na jedną Kartę Kopenhaską zakupioną przez dorosłego
Dzieci 10 - 15 Karta Kopenhaska ze zniżką
Dorośli
24 godzinna
dorosły 54 euro
dziecko (10-15 lat) 27 euro
48 godzinna
dorosły 77 euro
dziecko (10-15 lat) 39 euro
72 godzinna
dorosły 93 euro
dziecko (10-15 lat) 47 euro
120 godzinna
dorosły 121 euro
dziecko (10-15 lat) 61 euro
Bezpłatny transport
Jak już wiecie, Karta Kopenhaska uprawnia was do darmowego transportu (autobus/metro/kolej) w wyznaczonych przez kk granicach.W autobusach, wsiada się przednimi drzwiami jak w Anglii, pokazuje się kartę kierowcy i to wszystko. W innych miejscach na przykład w Ogrodach Tivoli, Oceanarium itp. kartę sczytują przy kasie. Gdy po raz pierwszy okazujecie kartę w kasie, karta ta zostaje aktywowana dokładnie w momencie sczytania jej przy kasie.
wskazówka: Do każdej z atrakcji można wejść tylko raz, ale nie ma dziennego limitu atrakcji, czy muzeów. Czyli jeżeli macie kartę 72 godzinną, a chcielibyście dwa razy wejść do Oceanarium, czy Zoo, to drugie wejście będzie już w pełni odpłatne.
Książeczka z listą atrakcji
Kupując Kartę kopenhaską otrzymaliśmy książeczkę z listą atrakcji i zniżek, do których uprawniała karta. Warto wgrać sobie aplikację na telefon Copenhagen Card (elektroniczna wersja książeczki)
Uaktywnienie karty
Warto obliczyć sobie kiedy uaktywnić kartę tak, by optymalnie wykorzystać zwiedzanie. Na kartę weszłam z dziećmi do oceanarium Den Blå Planet na 45 minut przed końcem jej obowiązywania, a w efekcie byliśmy tam 4 godziny, dzieciom tak się tam podobało.
Uaktywnienie karty polega na zapisaniu na karcie długopisem daty i tu UWAGA: pełnej godziny, od której macie zamiar z niej korzystać. Więc wsiadając do autobusu, czy metra o 11.55 musielibyście zapisać godzinę 11.00.
Przy karcie 3 dniowej i uaktywnieniu jej na przykład po 13.00 macie 72h do końca jej obowiązywania, co daje 4 dni na wykorzystanie atrakcji.
Bardzo ciekawie prezentuje się na stronie Karty Kopenhaskiej kalkulator pokazujący ile możecie zaoszczędzić kupując Kartę. Przy zdjęciach atrakcji, które chcielibyście zobaczyć zaznaczacie ,,serduszko" w prawym rogu i kalkulator zlicza wam ile kosztowałyby bilety wstępu do danych miejsc. Sprawdźcie sami! Kalkulator
Kartę Kopenhaską jak najbardziej polecamy!
Ciekawa jestem jak wyglądał wasz plan zwiedzania z Kartą Kopenhaską. Jeżeli chcecie się podzielić, napiszcie w komentarzach ilu godzinną mieliście kartę i jakie atrakcje zobaczyliście!
Dlaczego we Włoszech nie ma sjesty? Poznaj sekrety pausa pranzo
22 godziny temu
Bardzo ciekawe informacje,interesuje mnie osoby niepelnosprawne mają znizki lub darmowe bilety wstępu do atrakcji typu muzeum ,park Tivoli lub inne miejsca
OdpowiedzUsuń