""

2/20/2018

Toskania: Camping Norcenni Girasole ClubKemping Norcenni Girasole Club

(aktualizacja 28 grudzień 2019)

Nasze wakacyjne doświadczenia z poprzednich lat są dowodem na to, że można wyjechać na trzy tygodnie do Włoch mając tylko jedną rezerwację campingową (na 3 dni), a brak konkretnego planu, w przypadku objazdówki, jest najlepszym planem.
Trasa naszego pierwszego, włoskiego road tripu była zupełnie spontaniczna.

Byliśmy związani tylko jednym terminem: rezerwacją na campingu Norcenni Girasole Club w pobliżu Florencji. Naszym celem było dotrzeć do Norcenni GC w dniu, od którego mieliśmy rezerwację. Dlaczego zależało nam na tej konkretnej miejscówce?
Chcieliśmy zwiedzić Florencję i Sienę. Jeszcze przed wyjazdem szukaliśmy w necie campingu z fajnymi basenami w pobliżu tych miast. Po obejrzeniu campingów w okolicach Florencji zdecydowaliśmy się na oddalony od niej o 38 kilometrów camping Norcerni Girasole Club.

Wskazówka: Jeżeli chcecie zobaczyć Toskanię, camping Norcernni Girasole jest idealną baza wypadową. Florencja znajduje się około 38 km, Arezzo 55 km, Siena 65 km a San Gimignano 79 km.

Kemping Norcenni Girasole Club


Podjeżdżając pod recepcję wiedzieliśmy już, że to będzie DUŻY camping. Świadczyła o tym klimatyzowana, kilkustanowiskowa recepcja z uśmiechniętym personelem ubranym w campingowe uniformy. 
Szybko załatwiliśmy formalności, zaobrączkowaliśmy się campingowymi bransoletkami i pojechaliśmy za jednym z pracowników, który miał nas nawigować aż na naszą piazzolę. Teraz wyobraźcie sobie jak rozległy jest to camping skoro są na nim dedykowani pracownicy do pokazywania drogi dojazdu do miejsca campingowego!

Wskazówka: Jeżeli zaproponują wam kilka piazzoli zawsze pytajcie o te najlepiej zacienione i takie, które znajdują się w niedalekiej odległości od sanitariatów – nie za blisko, ale również nie za daleko, tak, by dzieci bez problemu same mogły trafić.

Muszę przyznać, że piazzola w Norcerni Girasole w miejscu, które wybraliśmy, była rewelacyjnie zacieniona. Również większość domków znajduje się na ładnie zacienionych parcelach, co zaczyna się doceniać, gdy upał na zewnątrz przekracza 35 stopni!

Kemping Norcenni Girasole Club

Camping Norcerni Girasole Club jest naprawdę bardzo rozległy. W centralnym jego punkcie, w pobliżu recepcji jest duży i dobrze zaopatrzony sklep spożywczy, restauracje i spory plac, na którym raz w tygodniu lokalni dostawcy sprzedają różności. Na tym placu znajduje się też przystanek kolejki przewożącej campingowiczów z jednego końca kempingu na drugi.

Baseny w Norcerni Girasole Club

Kompleksy basenów w Norcerni Girasole Club są rozlokowane w przeciwległych końcach campingu. Laguna (płytkie baseny, leniwa rzeka) bardziej odpowiada mniejszym dzieciom, a baseny z dużą zjeżdżalnią (przy restauracjach) pasują nastolatkom tak więc przeglądając ofertę domków (mobile homes) sprawdźcie, gdzie dokładnie się one znajdują względem basenów.
Baseny przy restauracjach/sklepie są dość zwyczajne, z jedną dużą zjeżdżalnią i jedną mniejszą, która i tak nie nadaje się dla bardzo małych dzieci. Wokół basenów były rozstawione leżaki (darmowe). Niestety większość z tych leżaków była ciągle zajęta – przez ręczniki. 

Jest to dosyć denerwujące, bo rodzina z kilkorgiem dzieci zajmuje na przykład pięć takich leżaków po czym realnie zajęty jest jeden - przez opiekuna. Dzieci z drugim opiekunem, czy rodzicem i tak cały czas siedzą w wodzie. 
Niestety nie było na tym campingu nawet możliwości rozłożenia się poza leżakami na przykład na trawie, czy płaskim terenie.Drugi kompleks basenów jest już znacznie bardziej atrakcyjny. Między dwoma kompleksami kursuje kolejka z otwartymi wagonikami, która bezpłatnie przewozi chętnych z jednego kompleksu do drugiego. 

Warto zapamiętać rozkład jazdy, oraz porę sjesty, kiedy to kolejka nie kursuje. Jeżeli nie uda wam się załapać na kolejkę przed sjestą, kiedy to basen zostanie zamknięty, będziecie musieli przejść kawałek pieszo od basenów do domku, kampera, czy namiotu. Przemieszczanie się z dziećmi we włoskim upale pieszo między tymi basenami to bardzo zły pomysł, bo baseny z leniwą rzeką (Laguna) są położone wyżej. Tak więc by dostać się z jednego kompleksu basenowego do drugiego musicie iść pod górę i to spory kawałek.  Wskazówka: przed wyjazdem do Włoch kupcie duże dmuchane koła z uchwytami tak, by dzieci mogły na przykład skorzystać z „leniwej rzeki”. Dzieci siadają na kołach i płyną z nurtem, woda jest płytka, ale nurt dość wartki. Dla maluszków raczej nie, ale już nasza 5letnia córka „spływała” sama (z głośnym piskiem!) oczywiście pod okiem taty. Na youtube możecie wyszukać sporo filmików właśnie z tego campingu i z leniwej rzeki.
Warto kupić porządne, wytrzymałe koła, a nie te najtańsze. 

Camping Norcernni Girasole Club – Cennik piazzoli


Jeżeli chcielibyście zamieszkać w domkach, lub w hotelu w Norcenni Girasole Club, polecam przejrzenie ofert biur podróży. Pamiętajcie, że w maju i w czerwcu minimalna długość pobytu w domkach to 3 noce, w sezonie jest to już 7 nocy.


Jeżeli wybieracie się na ten camping z własnym namiotem, lub przyczepą/kamperem macie do wyboru trzy rodzaje miejsc campingowych, wszystkie z dostępem do gniazdek elektrycznych:
- standardowe (standard pitch) około 50m2 dla namiotów i małych przyczep, plus kraniki z wodą
- duże (large pitch) 70m2 
- złote (gold pitch) 80m2 plus woda i zrzut wody ze zbiornika na piazzoli

wskazówka:  jeżeli planujecie pobyt latem, zróbcie wcześniejszą rezerwację. Podczas naszego pobytu (średni sezon) było wciąż sporo wolnych miejsc kempingowych, jednak jestem pewna, że w wysokim sezonie może być z tym problem.

Ile to kosztuje…

Ceny na campingu są różne w różnych terminach. Najtaniej jest poza sezonem, a najdrożej oczywiście w sezonie wysokim. Każdy camping ustala indywidualnie terminy zmiany cen i naprawdę warto dokładnie przestudiować cenniki. Zwykle koniec czerwca i pierwszy tydzień lipca to średni sezon. Końcówka sierpnia to też (zwykle) średni sezon, więc ceny trochę niższe.

Na przykład wybierając pobyt w średnim sezonie, wtedy gdy my byliśmy tam z dziećmi,(rodzina 2+2) zapłacilibyście nawet 20 euro dziennie mniej za tę samą piazzolę. 

Jaki więc termin wybrać w wakacje w 2018? Na kempingu Norcernni Girasole Club polecamy średni sezon - do 09 lipca, lub koniec sierpnia (20-31/08)

Jeżeli wasze dzieci to przedszkolaki, nie jesteście uzależnieni od początku i końca roku szkolnego i chcecie pozwiedzać Toskanię zatrzymując się na kempingu Norcernni Girasole, rozważcie niski sezon czyli terminy od 19/05 do 14/06 albo po pierwszym września.

Cennik dla dociekliwych

Wskazówka: Warto śledzić oferty specjalne na https://humancompany.com/pl/offers są tam czasem kupony rabatowe na wcześniejsze rezerwacje na campingach zrzeszonych w grupie humancompany.

Teraz (2019) po zmianie wyglądu i funkcjonalności strony nie ma dostępnego cennika online.

Możecie jedynie skorzystać z wyszukiwarki wpisując wiek dzieci i ilość osób oraz dni. Wyszukiwarka zwróci wam wynik: gdzie i ile będzie to kosztować.

Można się jedynie domyślać, że dzieci 0-2 przebywają na campingu za darmo. Tak było w poprzednich latach w cenniku na stronie Norcenni Girasole Club.

Drugie widełki wieku to 3-5 lat. I faktycznie w poprzednich latach w cenniku dopiero dzieci po 3 urodzinach (3-5 lat) miały zdefiniowane ceny. Tak więc można założyć , że w praktyce dziecko DO dnia 3 urodzin przebywa na campingu za darmo.

Tak samo 5 i pół latek wciąż według cennika jest w grupie dzieci 3-5 lat. Upewnijcie się jednak wysyłając zapytanie bezpośrednio do Norcenni Girasole.

Trzecie widełki wieku to dzieci 6-11. W poprzednich latach za pobyt campingu (piazzola) dzieci w tym wieku obowiązywała opłata junior - trochę niższa niż dla dzieci >12 i dorosłych

UWAGA: dane z 2018
Wysoki sezon 09/07 -19/08

Dzieci 3-5lat 7,50
Junior 6-11 12,50euro
Dorośli >12 15,50euro
Standard pitch <70m 18euro
Large pitch >70 22,50euro
Gold pitch 33 euro
Prywatna łazienka 7 euro

Średni sezon 15/06 do 08/07 oraz 20/08 do 31/08
Dzieci 3-5 5euro
Junior 6-11 8 euro
Dorośli >12 11euro
Standard pitch <70m 14euro
Large pitch >70 16euro
Gold pitch 20 euro
Prywatna łazienka 6 euro

Niski sezon 19/05-14/06
Dzieci 3-5 3 euro
Junior 6-11 6euro
Dorośli >12 9euro
Standard pitch <70m 12euro
Large pitch >70 14euro
Gold pitch 18 euro
Prywatna łazienka 6 euro

Poza sezonem 19/04-18/05 oraz 01/09-18/10

Dzieci 3-5 za darmo
Junior 6-11 4euro
Dorośli >12 7,50
Standard pitch <70m 10euro
Duży pitch >70 12euro
Gold pitch 16 euro
Prywatna łazienka 5 euro
Cennik ze strony https://www.ecvacanze.it/files/listini2018/en_piazzole_girasole.pdf
(w 2019 link już nie działa)

Dodatkowe informacje

Recepcja w wysokim sezonie jest czynna od 8.00 do 22.00. Po 22.00 szlaban jest zamknięty – tak samo przed 8.00. Gdy planujecie przyjechać poza godzinami otwarcia musicie udać się do ochrony z nadzieją, że się dogadacie i was wpuszczą – my nie próbowaliśmy. 

Gdy wróciliśmy z Florencji po 22.00, auto zostawiliśmy na parkingu pod recepcją, a do przyczepy doszliśmy pieszo. W sumie dzięki temu nie musieliśmy rano czekać na otwarcie szlabanu. Następnego dnia rano również wybieraliśmy się do Florencji.

Check-in
od godziny 13.00 w dniu przyjazdu (dla piazzoli, czyli miejsc campingowych)
od 15.00 dla pozostałych miejsc noclegowych.

Check-out
do godziny 12.00 w dniu odjazdu (z piazzoli). Na żądanie late check-out (jeżeli dostępny i przy przedpłacie opłaty dodatkowej).
do godziny 10.00 z domków

Plusy

Bardzo atrakcyjne baseny dla dzieci – nasze dzieciaki najchętniej siedziałyby tam cały dzień!

Ładnie zacienione piazzole, często oddzielone od siebie żywopłotami.


Dobre restauracje serwujące różne dania, w tym dania z grilla, dla dzieci pizza i spaghetti - bardzo smaczne.

Za dodatkową opłatą wycieczki jednodniowe do toskańskich miast: Pizy, Sieny, Florencji i innych.


Czyste, regularnie sprzątane sanitariaty.

Naprawdę dobrze zaopatrzony supermarket, ceny wyższe, jak można by się spodziewać, ale wybór również szeroki.

Miniclub dla dzieci i junior club dla starszych dzieciaków (nie korzystaliśmy) animacje organizowane przez cały dzień.


Możliwość wynajęcia prywatnej łazienki za dodatkową opłatą (gdy na przykład planujecie dłuższy pobyt pod namiotem, lub w przyczepie.

Minusy

W sezonie wakacyjnym to bardzo popularny i oblegany kemping, w związku z tym baseny są zatłoczone, niemal jak w aquaparku. (byliśmy na początku lipca)

Przy mniejszych dzieciach trzeba mieć oczy dookoła głowy - dzieci jest multum.

Leżak na leżaku – dla mnie horror. Leżaki w pełnym słońcu, nie wszystkie z parasolami i wszystkie przeważnie zajęte. Jeżeli chcecie spędzić z dziećmi przy basenach cały dzień koniecznie przyjdźcie od razu po otwarciu.

Wskazówka: Przez pierwszą godzinę po otwarciu basenów było dosyć luźno, dzieciaki nie czekały w kolejce, by spłynąć leniwą rzeką, większość leżaków była wolna i w basenach było dużo przestrzeni.  (początek lipca)


Po godzinie 12.00 wyglądało to tak:Dla mnie sporym minusem była niewielka ilość miejsca z naturalnym cieniem, teren wokół basenów jest mocno eksponowany, niektórzy to uwielbiają, ja natomiast czułam się jak na patelni. Ogólnie przy tej ilości ludzi okropne było to, że połowa leżaków była ,,zarzucona" ręcznikami. Nie było kompletnie możliwości, by znaleźć jakieś miejsce gdziekolwiek w półcieniu. 

Kompleksy basenowe są położone w różnych miejscach kempingu – jeżeli mieszkacie w pobliżu dolnych basenów (przy recepcji) dotarcie z dziećmi do Laguny to cała wyprawa – konieczny jest przejazd kolejką (bezpłatnie) Kolejka w ciągu dnia nie kursuje w porze sjesty, także trzeba pamiętać godziny przejazdów. Latem przejście pieszo z dziećmi drogi między basenami to nie najlepszy pomysł.

Kemping Norcenni Girasole Club Toskania

Pieczywo toskańskie, dostępne w markecie niekoniecznie pasuje dzieciom. Naszym dzieciom smakowały jedynie croissanty, rzeczywiście pyszne i świeże.

Informacje ogólne

Strona campingu o polsku (dostępne tłumaczenie w kilku językach):

na dole tej strony znajdziecie wszystkie rodzaje zakwaterowania na tym campingu

Druga strona campingu - mniej informacji, ale jest przekierowanie na booking.com
W prawym górnym rogu znajdziecie przekierowanie na booking.com z opiniami i zdjęciami z campingu.
Terminy otwarcia kwiecień- październik: 2020-04-08 do 04-10-2020
adres
Via Norcenni, 7
50063 Figline Valdarno - Firenze
GPS 43° 36’ 43’’ N – 11° 26’ 54’’ E
girasole@ecvacanze.it

Jeżeli skorzystacie z naszych wskazówek i wybierzecie się do Toskanii na camping Norcenni Girasole Club podzielcie się waszymi wrażeniami w komentarzach!
1 komentarz:

  1. No w końcu jakiś przyzwoity, sensowny,rzeczowy wpis! Ja nie wiem po co ludzie piszą te blogi, jak nic godnego uwagi na nich nie ma. Szukalam i formacji o TYM campingu, trafilam tu przypadkowo i bardzo się cieszę z tego powodu :). Jadę za 2 tyg,zobaczę co tam słychac;). A teraz idę czytać dalej. No i dodać do ulubionych. Pozdro!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger