""

3/27/2017

o nasKim jesteśmy?

Zwykłą rodziną :) która uwielbia roadtrips, czyli objazdówki bez sztywnych planów.
Jest nas czwórka i podróżujemy wspólnie, jak wiele innych rodzin, po Polsce i Europie.Lubimy być niezależni - sami tworzymy i dowolnie zmieniamy swoją trasę, zwykle nie robimy rezerwacji z wyprzedzeniem (za wyjątkiem wyjazdów na narty ;) dlatego głównie zatrzymujemy się na kempingach. Podczas objazdówek nie zatrzymujemy się w jednym miejscu na dłużej niż 3 dni, stale poszukując nowych wrażeń i polując na niesamowite widoki.
Najbardziej lubimy mało uczęszczane miejsca, ale dużym i ciekawym miastom nie mówimy nie, szczególnie, gdy są po drodze.

Lubimy aktywnie spędzać czas z dziećmi, na plaży raczej zobaczycie nas grających w siatkę, czy surfujących na desce, niż opalających się w pełnym słońcu.

Lubimy góry i te wysokie i niskie chociaż jeszcze nie zdecydowaliśmy się na kilkudniowe chodzenie z dziećmi od schroniska do schroniska z plecakami.

Piotra, który teraz ma 12 lat, po raz pierwszy zabraliśmy w góry w chuście jak miał pół roku. Teraz sam chętnie dotrzymuje nam kroku, wbijając do swojej książeczki kolejne pieczątki z górskich schronisk, do których dotrzemy.

Naszą Gusię, teraz już 7letnią, niestety trudniej jest namówić na długie wycieczki po górach. Jednak jest pierwsza jeżeli pojawia się szansa na jakieś ekstremalne, jak dla 7latki, doświadczenie. Taka na przykład najwyższa trasa w parku linowym, albo najbardziej szalona zjeżdżalnia w parku wodnym. Już widzę ją za kilkanaście lat skaczącą na bungee nad jakimś wodospadem.


O tym wszystkim piszę na naszym, nazwijmy go, info-blogu.  Znajdziecie tu opisy naszych roadtripów, ciekawych miejsc, które zwiedziliśmy z dziećmi, łatwych szlaków w górach i fajnych ośrodków narciarskich.

Za planowanie, wszystkie trudne, techniczne sprawy i sytuacje kryzysowe odpowiada mój mąż, bez niego nigdy nic by się nie udało.

Ja zajmuję się oprawą naszych większych i mniejszych podróży, czyli jestem rodzinnym specjalistą od komunikacji, zaopatrzenia, pierwszej pomocy i wyżywienia.

Nasze dzieciaki: Piotrek (teraz 12 latek)  i Agusia (już 7latka) sprawiają, że podróżowanie nabrało nowego wymiaru. Z dziećmi odwiedzamy miejsca, których podróżując we dwoje nigdy byśmy nie odwiedzili: parki rozrywki, parki wodne i linowe.Dla tych z was, którzy wolą wersję angielską, bez automatycznego tłumaczenia, część wpisów w języku angielskim pod tym  linkiem http://www.acrosseuropewithkids.com/
Przyznam, że ostatnio mało się tam dzieje, ale mam ambitne plany, by wszystkie posty miały swoje angielskie odpowiedniki.

Jak to się zaczęło?

Pomysł na to, by podzielić się z wami wskazówkami i informacjami powstał po naszym powrocie z objazdówki po Danii. Jak wspomniałam, to właśnie road trips lubimy najbardziej. We dwójkę przemierzaliśmy Norwegię, Szkocję i południe Francji, ale podróże we dwoje, bez dzieci, to zupełnie inny rodzaj podróżowania.

Z dziećmi wybraliśmy się na pierwszą wspólną dłuższą objazdówkę z namiotem dopiero gdy Gusia miała prawie 4 lata w 2015. Od tamtej pory każdego roku wybieramy inne miejsce w Europie i zwykle spędzamy w trasie około trzech tygodni.

W 2016 wybraliśmy Skandynawię, a konkretnie Danię.
W 2017 byliśmy w  słonecznej Italii, przemierzając Toskanię, tym razem z przyczepą.
W 2018 naszym celem była Normandia w północnej Francji.Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie miejsc, w których byliśmy, lub jeżeli chcecie podzielić się swoimi wskazówkami - formularz komentarzy znajdziecie pod każdym postem. *

*tylko podpisane komentarze (wystarczy imię, lub nick) są publikowane.

Zawsze możecie się też z nami skontaktować przez naszą stronę na facebooku - tam też postaram się odpowiedzieć na każde Wasze pytanie! 

Do następnego poczytania!

Dot,
dla przyjaciół Dottie
dla reszty świata :) Dorota Sadowska


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger