""

3/28/2017

Karta Kopenhaska - jak zobaczyć więcej za mniej

Czym jest Karta Kopenhaska?
aktualizacja 07 maja 2018

W dużym skrócie, jest to karta uprawniająca do zniżek przy zakupach biletów, lub zupełnie bezpłatnych wejść do najróżniejszych atrakcji Kopenhagi i nie tylko, oraz bezpłatnego transportu, w tym biletów kolejowych w granicach Kopenhagi i poza nią.

darmowe bilety do 86 atrakcji Karta Kopenhaska


Z ciekawszych atrakcji, Karta Kopenhaska uprawnia między innymi do bezpłatnego wejścia do oceanarium Den Blå Planet, czy kopenhaskiego zoo, ale również z tą kartą zobaczycie Kronborg Castle w Helsingør, ponad 40 kilometrów od Kopenhagi, czy Land of Legends w miejscowości  Lejre, 45 kilometrów od stolicy Danii.

Dzięki Karcie Kopenhaskiej możecie również liczyć na zniżki w restauracjach, kawiarniach, czy też zniżki przy zakupie biletów na autobusy Hop on Hop off, zatrzymujących się przy głównych zabytkach i atrakcjach Kopenhagi. Pełną listę zobaczycie TUTAJ

wskazówka: Dokładne informacje na temat bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Kopenhaskiej znajdziecie pod tym linkiem:  Karta Kopenhaska bilety
Co ciekawe, Karta Kopenhaska, mimo nazwy, obejmuje również dojazd koleją do miejscowości oddalonych nawet 40 kilometrów od Kopenhagi.

Kartę można kupić w każdym centrum informacji turystycznej. Z informacji turystycznej warto zabrać mapę tras komunikacji miejskiej oraz ciekawe ulotki z opisami atrakcji was interesujących.


Dzieci wchodzą za darmo

Jeżeli planujecie spędzić z dziećmi jakiś czas w Kopenhadze naprawdę korzystnie jest kupić taką właśnie kartę. Tym bardziej, że za cenę jednej karty dla dorosłego dwoje dzieci w wieku do 10 lat wchodzi za darmo.
Podczas naszego pierwszego pobytu (4dni) w Kopenhadze kupiłam kartę 3 dniową, na którą dwoje dzieci wchodziło ze mną bez opłat (transport i atrakcje z Karty Kopenhaskiej)

Ile kosztuje Karta Kopenhaska (ceny w euro w 2018)

Kartę Kopenhaską możecie kupić na 24 godziny, ale również i na 48, 72, lub 120 godzin. Jest to bardzo elastyczny i wygodny system, który optymalizuje wykorzystanie tej karty.

Kartę możecie kupić w jednym z wielu punktów informacji turystycznej, lub kupić online, dostaniecie wówczas voucher przez e-mail. Wydrukowany voucher wymienicie na Kartę Kopenhaską w jednym z czterech punktów: na lotnisku, na dworcu kolejowym, w kasie Tivoli, lub w Copenhagen Visitor Service.

Jakie są ceny w 2018?

Dzieci 0 - 9 bezpłatnie (do dnia 10 urodzin, przy zakupie jednej karty przez dorosłego)
UWAGA: tylko dwoje dzieci na jedną Kartę Kopenhaską zakupioną przez dorosłego

Dzieci 10 - 15 Karta Kopenhaska ze zniżką
Dorośli

24 godzinna
dorosły 54 euro
dziecko (10-15 lat) 27 euro

48 godzinna
dorosły 77 euro
dziecko (10-15 lat) 39 euro

72 godzinna
dorosły 93 euro
dziecko (10-15 lat) 47 euro

120 godzinna
dorosły 121 euro
dziecko (10-15 lat) 61 euro

Bezpłatny transport

Jak już wiecie, Karta Kopenhaska uprawnia was do darmowego transportu (autobus/metro/kolej) w wyznaczonych przez kk granicach.W autobusach, wsiada się przednimi drzwiami jak w Anglii, pokazuje się kartę kierowcy i to wszystko. W innych miejscach na przykład w Ogrodach Tivoli, Oceanarium itp. kartę sczytują przy kasie. Gdy po raz pierwszy okazujecie kartę w kasie, karta ta zostaje aktywowana dokładnie w momencie sczytania jej przy kasie.

wskazówka: Do każdej z atrakcji można wejść tylko raz, ale nie ma dziennego limitu atrakcji, czy muzeów. Czyli jeżeli macie kartę 72 godzinną, a chcielibyście dwa razy wejść do Oceanarium, czy Zoo, to drugie wejście będzie już w pełni odpłatne.


Książeczka z listą atrakcji

Kupując Kartę kopenhaską otrzymaliśmy książeczkę z listą atrakcji i zniżek, do których uprawniała karta. Warto wgrać sobie aplikację na telefon Copenhagen Card (elektroniczna wersja książeczki)

Uaktywnienie karty

Warto obliczyć sobie kiedy uaktywnić kartę tak, by optymalnie wykorzystać zwiedzanie. Na kartę weszłam z dziećmi do oceanarium Den Blå Planet na 45 minut przed końcem jej obowiązywania, a w efekcie byliśmy tam 4 godziny, dzieciom tak się tam podobało.

Uaktywnienie karty polega na zapisaniu na karcie długopisem daty i tu UWAGA: pełnej godziny, od której macie zamiar z niej korzystać. Więc wsiadając do autobusu, czy metra o 11.55 musielibyście zapisać godzinę 11.00.

Przy karcie 3 dniowej i uaktywnieniu jej na przykład po 13.00 macie 72h do końca jej obowiązywania, co daje 4 dni na wykorzystanie atrakcji.

Bardzo ciekawie prezentuje się na stronie Karty Kopenhaskiej kalkulator pokazujący ile możecie zaoszczędzić kupując Kartę. Przy zdjęciach atrakcji, które chcielibyście zobaczyć zaznaczacie ,,serduszko" w prawym rogu i kalkulator zlicza wam ile kosztowałyby bilety wstępu do danych miejsc. Sprawdźcie sami! Kalkulator

Kartę Kopenhaską jak najbardziej polecamy! 

Ciekawa jestem jak wyglądał wasz plan zwiedzania z Kartą Kopenhaską. Jeżeli chcecie się podzielić, napiszcie w komentarzach ilu godzinną mieliście kartę i jakie atrakcje zobaczyliście!  

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe informacje,interesuje mnie osoby niepelnosprawne mają znizki lub darmowe bilety wstępu do atrakcji typu muzeum ,park Tivoli lub inne miejsca

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger