""

3/28/2017

Karta kopenhaska - jak zobaczyć więcej za mniej


Karta Kopenhaska podstawowe informacje

Czym jest Karta kopenhaska?


W dużym skrócie jest to karta uprawniająca do zniżek przy zakupach biletów, lub zupełnie bezpłatnych wejść do najróżniejszych atrakcji Kopenhagi i nie tylko (na przykład w Kopenhadze Zoo, Oceanarium Da Bla Planet) oraz bezpłatnego transportu (w tym biletów kolejowych).

Dzięki karcie kopenhaskiej możecie również liczyć na zniżki w restauracjach/kawiarniach objętych kk.

Kartę można kupić w każdym centrum informacji turystycznej. Pytanie o wiek dzieci jest pro forma, nikt nie wymagał okazania paszportów, chociaż miałam je przy sobie na wszelki wypadek (2016).
Z informacji turystycznej warto zabrać mapę tras komunikacji miejskiej oraz ciekawe ulotki z opisem atrakcji was interesujących.

Dzieci wchodzą za darmo

Jeżeli planujecie spędzić z dziećmi jakiś czas w Kopenhadze naprawdę korzystnie jest kupić taką właśnie kartę. Tym bardziej, że za cenę jednej karty dla dorosłego dwoje dzieci w wieku do 10 lat wchodzi za darmo. Wiek naszych dzieci był weryfikowany „na oko.”
Podczas naszego pierwszego pobytu (4dni) w Kopenhadze kupiłam kartę 3 dniową, na którą dwoje dzieci wchodziło ze mną bez opłat (transport i atrakcje z karty kopenhaskiej)

Bezpłatny transport

Karta uprawnia nas do darmowego transportu (autobus/metro/kolej) w wyznaczonych przez kk granicach.W autobusach (wsiada się przednimi drzwiami jak w Anglii) pokazuje się kartę kierowcy i to wszystko. W innych miejscach np. Ogrody Tivoli, Oceanarium itp. kartę sczytują przy kasie.(2016)

Książeczka z listą atrakcji

Kupując Kartę kopenhaską otrzymaliśmy książeczkę z listą atrakcji i zniżek, do których uprawniała karta. Warto grać sobie aplikację na telefon Copenhagen Card (elektroniczna wersja książeczki)

Uaktywnienie karty

Warto obliczyć sobie kiedy uaktywnić kartę tak, by optymalnie wykorzystać zwiedzanie. Na kartę weszliśmy jeszcze do oceanarium Da Bla Planet na 45 minut przed końcem jej obowiązywania, a byliśmy tam 4 godziny. Uaktywnienie karty polegało na zapisaniu na karcie długopisem daty i tu UWAGA: pełnej godziny, od której mieliśmy zamiar z niej korzystać.


Przy karcie 3 dniowej i uaktywnieniu jej na przykład po 13.00 macie 72h do końca jej obowiązywania, co daje 4 dni na wykorzystanie atrakcji.

Ceny w euro w 2017

24 godzinna dorosły 53 dziecko 27

48 godzinna dorosły 74 dziecko 38

72 godzinna dorosły 89 dziecko 45

120 godzinna dorosły 120 dziecko 61


więcej informacji http://www.copenhagencard.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger