""

4/06/2017

Ogrody Tivoli pytania i odpowiedzi

aktualizacja luty 2018

Dla tych z was, którzy planują wizytę w Tivoli Gardens przygotowałam listę pytań i odpowiedzi dotyczącą informacji praktycznych. Przeczytacie też o naszych wskazówkach i znajdziecie krótkie opisy niektórych atrakcji Tivoli Gardens.


Ile kosztuje bilet do Tivoli? Ceny w sezonie 2018

Bilet do Tivoli składa się z dwóch części: wejście do Ogrodów (entrance fee) stała opłata za wejście , nie uprawniająca do skorzystania z żadnej atrakcji, oraz dodatkowa opłata za bilet na atrakcje.

Jeżeli chcecie na przykład wejść na koncert, albo obejrzeć wieczorem pokaz świateł, lub po prostu poprzechadzać się po parku i coś zjeść w jednej z licznych restauracji płacicie tylko za wstęp (110DKK i 100DKK zimą)

wskazówka: Jeżeli chcecie wejść do Tivoli i skorzystać z 2-3 atrakcji może lepiej zastanówcie się nad kupnem żetonów. Pamiętajcie, że w piątki wieczorami, zazwyczaj w sezonie letnim, są organizowane koncerty, co powoduje zwiększony ruch. Warto więc wcześniej zapoznać się z repertuarem i jeżeli nie jesteście zainteresowani koncertem wybrać inny dzień na wizytę w Tivoli.

Czy muszę płacić za wstęp nawet jeśli kupuję bilet na wszystko (unlimited ride ticket)?

Tak, bilet unlimited ride nie zawiera opłaty za wstęp do Tivoli.

To ile kosztuje całodniowy bilet na wszystko?

Przyjrzyjmy się teraz cenom biletów dla poszczególnych grup wiekowych. Wszystkie informacje zebrałam z oficjalnej strony Tivoli Garden. 


dzieci 0-1 za darmo zarówno wejściówka jak i bilet na wszystko (w praktyce taki roczniak musi mieć bilet co-rider jeżeli checie zabrać go na jakąs przejażdżkę, co oznacza, że dostanie dodatkową opaskę na rękę i będzie ,,przypisany" do opiekuna, który zabierze go na adekwatne atrakcje na własną odpowiedzialność)

dzieci 1-3 wejściówka za darmo, plus bilet na wszystko, albo żetony

wskazówka: Jeżeli masz więcej dzieci poniżej 3 roku życia pamiętaj, że darmowa wejściówka dla dzieci 1-3 obowiązuje wówczas, gdy kupujemy wejściówkę w pełnej cenie. Czyli 1 dorosły - 4 dzieci poniżej 3lat wejściówka za darmo. Każde następne dziecko płaci pełną wejściówkę.

dzieci 3-7 wejściówka 50DKK cały sezon plus cena biletów, albo żetonów. Wejściówka na dwa dni następujące po sobie 75DKK. Generalnie Tivoli Gardens dopiero od tego roku wprowadziło opłaty dla dzieci 3-7.
dzieci >8 lat  wejściówka 100DKK (do 25 lutego) i 110DKK w sezonie letnim plus cena biletów na atrakcje, lub żetonów; Wejściówka na dwa dni następujące po sobie 200DKK.

dorośli płacą tak samo jak dzieci >8

Ile kosztują bilety na atrakcje bez limitu (bilety na wszystko) w sezonie 2018?

Jeżeli chcecie wizytę w Tivoli potraktować jak wizytę w parku rozrywki musicie nastawić się na spory koszt biletu (unlimited ride ticket) oprócz opłaty za wejście.

Od tego roku możecie wybierać między droższą wersją biletu, która nazywa się unlimited ride plus i tańszą, czyli po prostu unlimited ride ticket. Czym się one różnią? W wersji plus macie w pakiecie najnowszą atrakcję Tivoli: rollercoaster VR Demon (minimalny wzrost 132cm) oraz wejście do Akwarium (nieczynne zimą)

Bilet unlimited ride plus kosztuje 290 DKK
Bilet unlimited ride 230 DKK 

Czy lepiej jest kupować żetony, czy bilet na wszystkie atrakcje bez limitu?

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić unlimited ride, czy unlimited ride plus ticket, chyba, że macie bardzo małe dzieci i 2-3 atrakcje za jeden żeton dla nich wystarczą. Jeden żeton (token) to 25DKK, ceny za przejażdżki to od 1 do 3 żetonów. Na stronie Tivoli możecie wyszukać ile żetonów będą kosztowały was poszczególne atrakcje. Zapewniam was, że w parkach rozrywki, jak Tivoli, dzieciom będzie bardzo trudno oprzeć się kolejnym atrakcjom, tak więc żetony mogą okazać się tylko pozorną oszczędnością. Żetony można kupić z dystrybutorów w Tivoli. Kupno żetonów ma sens jeżeli idziecie do Tivoli z bardzo małymi dziećmi, którym na przykład wystarczy jedna, czy dwie atrakcje, a resztę czasu chętnie spędzą na placu zabaw (darmowy) alejce krzywych luster, czy bawiąc się na trawniku przy scenie (są leżaki) oglądając przedstawienie.

Czy w cenie biletu na wszystko jest wstęp do Akwarium Tivoli?

Tylko w droższej wersji unlimited ride plus jest bilet do Akwarium. W przypadku zwykłego biletu płacicie dodatkowo za wejście do Akwarium. Uwaga: Akwarium jest nieczynne zimą. W sezonie 2018 jest to:

dzieci 0-3 bez opłat
pozostali 25 DKK (20DKK online)


Czym są pakiety all-inclusive?

Pakiety all-inclusive to bilety, które można kupić również online z wyprzedzeniem. Są dwa rodzaje tych pakietów: droższy all-inclusive i tańszy plus package. Jeżeli zamierzacie spędzić cały dzień w Tivoli i zjeść tam obiad, może warto rozważyć kupno takiego pakietu: w cenie biletów dostaniecie kupon na posiłek.

Czym różni się droższy pakiet od tańszego?

W pakiecie all-inclusive dostajecie
wejściówkę,
bilet na wszystko plus (czyli droższa wersja, w której jest Dragon i wejście do akwarium)
kupon na posiłek w jednej z restauracji do wyboru z menu dla dzieci (deser i szklanka napoju w cenie)
kupon na darmowe zdjęcie zrobione podczas przejażdżki, lub jeżeli nie chcecie zdjęcia wymieniacie kupon na mały balon w punkcie sprzedaży balonów.

All-inclusive package dzieci (1-7 lat) 465DKK lub 400DKK online
Dorośli i dzieci >8lat 620DKK lub 535DKK onlineW pakiecie plus otrzymujecie

wejściówkę,

bilet na wszystko,

kupon na posiłek z jednego z fastfoodów np. hamburger i frytki.
BEZ możliwości wejścia na rollercoaster Dragon (chyba, że za żetony)

BEZ pamiątkowego zdjęcia i balonu

Plus package dzieci (1-7 lat): 355DKK, lub 315 DKK online
Dorośli i dzieci >8lat 425 DKK lub 375 DKK online

więcej o cenach biletów tutaj:

http://www.tivoligardens.com/en/praktisk/priser

Nasze wizyty w Tivoli

Podczas pobytu w Kopenhadze mieszkaliśmy w okolicach Tivoli, więc w Ogrodach byliśmy kilka razy. Do Tivoli wchodziłam z dziećmi bez opłat (w ramach Karty Kopenhaskiej – o kk pisałam w osobnym wpisie) by miały okazję chwilę pobawić się na placu zabaw i powygłupiać przy krzywych lustrach.

Szaleństwa na karuzelach zaplanowane były na wtorkowe popołudnie. Był to bardzo dobry pomysł, bo naprawdę nie było tłumów, kolejki maksymalnie 10-15minutowe i to tylko do najpopularniejszych atrakcji, do latającego kufra (the Flying Trunk) przesiadałyśmy się z córką bez czekania. (2 przejażdżki pod rząd)

Bilety unlimited ride kupiliśmy dopiero około 17.00 a z Tivoli wyszliśmy po pokazie świateł, pewnie grubo po 22.30. Dodam, że był to lipiec. Po zmroku Tivoli już tak nie razi swoją jarmarcznością, a nawet wydaje się być dziwnie magiczne. Dużym plusem był brak głośnej muzyki, w sumie to po pewnym czasie można się nawet przyzwyczaić do pisków i krzyków ludzi doświadczających na własne życzenie ekstremalnych emocji!

wskazówka: do Tivoli najlepiej udać się po południu, tak, by dzieci wytrzymały do pokazu świateł; Przy tak dużej ilości wrażeń pobyt w Tivoli od rana do 22.00 może być dla wielu dzieci zbyt męczący, a warto jest zostać w Tivoli po zmroku.

Warto jest zabrać ze sobą zdrowe przekąski, bo w Tivoli jest zatrzęsienie stoisk ze słodyczami.Atrakcje Tivoli

Dla przedszkolaków:

Latający kufer: the flying trunk (wsiadamy do wagonika w kształcie kufra, i jedziemy wolno ciemnymi tunelami oglądając ładnie oświetlone i zaaranżowane scenki z baśni Andersena, jechałyśmy parę razy i za każdym razem bawiłyśmy się równie dobrze odgadując tytuły bajek)

The star tower (spadanie i wzoszenie się)

The galley ship - pirackie stateczki - jeździ szybko według naszej 5 latki, jest dużo hałasu, karuzela jest dość mała

Dragon Boats (odpowiednie dla małych dzieci z rodzicami, dzieci sterują łodziami pływając po niewielkim jeziorku)

The Ferris Wheel (klasyk, od 1943 roku!, koło z wagonikami)

Nautilus (ryby zamiast łabędzi znanych z Polski, kręcimy się w kolo i w górę i w dół)

The Odin express

Dla starszych

Himmelskibet, najwyższa karuzela świata ma 80 metrów wysokości. Z góry jest niesamowity widok na Kopenhagę i strasznie wieje, przynajmniej wiało i było dość zimno po 20.00 w lipcu. Karuzela najpierw wynosi was na wysokość 80 metrów, a potem łańcuchowe krzesełka zaczynają się kręcić rozpędzając się do 11km/h zjeżdżając coraz niżej.

Vertigo - tylko widzieliśmy i słyszeliśmy przerażające wrzaski, naprawdę dla ludzi o stalowych nerwach z żelaznym błędnikiem! To wysoka konstrukcja, jakby wahadło, z dwoma samolotami umieszczonymi na końcach wahadła. Samoloty obracają się wokół własnej osi, a same skrzydła rozpędzają nawet do 100km/h.

Demon najnowsza atrakcja Tivoli, nie znamy, ale zapewne ta prawie 2minutowa przejażdżka musi dostarczać wrażeń!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger