""

4/20/2017

Legoland Billund Dania część IIW poprzednim wpisie Legoland Billund część I dowiedzieliście się jak taniej kupić bilet do Legolandu, gdzie zaparkować i czego oczekiwać po przejściu głównej bramy. 
 
W części drugiej mojego przewodnika po Legolandzie dowiecie się, które atrakcje powinny bezwzględnie zagościć na waszej liście, jak zaplanować dzień z dziećmi, by uniknąć najdłuższych kolejek i gdzie spędzicie, czekając, być może nawet 45 minut, by zabawa trwała ... 5 minut.

Legoland Billund
Legoland Billund Dania

Kolejki do atrakcji

Nie napiszę wam nic pocieszającego. Niestety latem musicie przygotować się na długie kolejki do atrakcji w Legolandzie. Na szczęście w Danii, można by powiedzieć, pogoda sprzyja staniu w kolejkach  :) o ile aktualnie nie pada. 
 
Poza tym kolejki są uciążliwe głównie dla dorosłych, bo dzieci, wszędzie tam, gdzie czas oczekiwania dochodzi do 30 minut, mają mini atrakcje. Tu interaktywna tablica, tam stojak z klockami, w innym miejscu ulubieni bohaterowie, oczywiści cali z klocków. No i te emocje! Dzieciom zdecydowanie się nie dłuży. 
 

Muszę przyznać, że to, co zapamiętałam z naszej wizyty to bardzo luźna ,kolejkowa" atmosfera. Wszyscy ze spokojem przyjmowali to, że w Legolandzie w sezonie trzeba swoje odczekać. Mimo tłumów nie było żadnych nieprzyjemnych incydentów związanych z kolejkami. A wiadomo im dłużej czeka się w tłumie, tym nerwy co poniektórym puszczają :)

Najgorzej wspominam kolejkę rekordzistkę do Ninjago the Ride. Czekaliśmy około 45minut, by przejechać się 5 minut wagonikami uczestnicząc w wirtualnej ,,bitwie dobra ze złem." 5 minut!!
 
Całe zadanie polegało na zdobywaniu punktów za celne trafienia tych "złych." Wrażenia nie poprawiały nawet obłoki sztucznej mgły, czy też pary. W zasadzie wszyscy w wagonikach machali rękami dość chaotycznie, wszystko trwało strasznie krótko i tak naprawdę gdy dojeżdżaliśmy do końca pojawiło się pytanie:,,yyyhh...to wszystko?" 
 
Naszym zdaniem nie warto tracić czasu w kolejce. Ninjago the Ride polecamy tylko dla fanów Ninjago, bo wszystko wokół w tamtej części Legolandu nawiązuje do świata Ninjago. Nasze dzieci nie znały nawet imion bohaterów, bo nie bawiły się tymi zestawami. U nas było to niepotrzebnie ,,przestane" 45minut.

wskazówka: Kolejki żyją swoim życiem, gdy już się do takiej megadługiej kolejki dołączysz, przesuwasz się razem z innymi czekającymi drogą-ślimakiem wyznaczoną między linami, jak w labiryncie. Także wszelkie potrzeby należy załatwić przed dołączeniem do kolejki ;)

Q-bot co to takiego?
 
Jeżeli interesuje was opcja premium wchodzenia na atrakcje bez kolejek i jesteście gotowi ponieść dodatkowe koszty to koniecznie przeczytajcie informacje o aplikacji q-bot, które znalazłam na stronie Legolandu: Aplikacja q-bot

W skrócie q-bot to aplikacja, która "czeka" za was i umożliwia bezkolejkowe korzystanie z 12 atrakcji. Rezerwujecie czas, o której chcecie wejść na daną atrakcję, później po prostu pojawiacie się o zarezerwowanej godzinie i wchodzicie bez kolejki. Brzmi ciekawie?

Niestety, nie jest to tanie, ilość q-bot reservations jest ograniczona, usługa dostępna tylko w wybrane dni, oraz płaci się depozyt w wysokości 500DKK. Tak, czy inaczej jeżeli ktoś jest zainteresowany to poniżej ceny na rok 2019:

opcja Silver 179DKK = czas oczekiwania taki sam, jak inni ALE wy nie stoicie w tej konkretnej kolejce, tylko pojawiacie się na konkretną godzinę, a w czasie wirtualnego oczekiwania korzystacie z innych atrakcji Legolandu.

opcja Gold 249DKK = czas oczekiwania zmniejszony o połowę

opcja Platinium = rezerwujesz i jedziesz ile razy chcesz, ale...za 649DKK

Na pocieszenie dodam, że czas oczekiwania w kolejce nie musi być stracony pod warunkiem, że macie ze sobą smartfony (ha!) lub towarzystwo. Dzieci w miejscach, gdzie kolejki są zawsze dłuższe mają na przykład takie oto stoliki z klockami. Dorośli stoją dzieci się bawią.
Grunt to dobre planowanie


W tej części wpisu przeczytacie o atrakcjach Legolandu, które według nas mogą być interesujące dla starszych dzieci (8-10 lat)

Przede wszystkim to, co mogłabym wam doradzić to dobre planowanie. Najlepiej byście zaplanowali ,,trasę zwiedzania" Legolandu tak, by trafić na interesujące was atrakcje jak najwcześniej. 
 
Wycieczkę po atrakcjach ze starszymi dziećmi warto zacząć od tyłu parku w strefach Polar Land, Ninjago World, czy Imagination Zone, bo to właśnie tam tworzą się największe kolejki. Im wcześniej się tam udacie, tym krócej będziecie czekać.

Gdybyśmy mieli wybierać atrakcje dla starszych dzieci powstałaby następująca lista (oczywiście nie można pominąć makiet Star Wars, ale tam nie ma kolejek) Dodam, że na liście nie ma atrakcji, które pojawiły się już po naszej wizycie, tak więc gdybyśmy w tym roku odwiedzali Legoland, być może ta lista wyglądałaby inaczej.

Top lista atrakcji według 9latka

1. Polar X-plorer

2. Viking River Splash

3. Pirate Splash Battle

4. The Dragon

5. Lego Canoe

6. Ghost -the Hauted House

7. zapisalibyśmy dziecko na naukę jazdy do Seat Traffic School (od 7 do 13 lat)

Nie byliśmy w Imagination Zone i Ice Pilots School, więc nie ma ich w zestawieniu. Poniżej szczegółowe opisy atrakcji.


Niezaprzeczalnie atrakcje Legolandu wygrywają nawet z niedogodnościami. Szczególnie, gdy lubi się nie tylko klocki, ale również rollercoastery i atrakcje wodne.Wszystkie atrakcje można obejrzeć na zdjęciach na stronie Legolandu. A dodatkowo na dole wpisu podałam wam link do innej strony, gdzie wszystkie atrakcje są zebrane w formie zdjęć i filmików. Nie dziękujcie :)

1. Polar X-plorer  rozpędza się do 65km/h a najwyższy spadek ma 5 metrów, podobno super przeżycie, ale było strasznie! Tylko dla dzieci powyżej 120cm.

warto wiedzieć: Polar X-plorer jest zamknięty gdy temperatura spada poniżej 5 stopni

dzieci 120-130 cm pod opieką dorosłego (>18)

dzieci >130cm samodzielnie

2. Viking River Splash wsiada się do "pontonu z fotelami" i po zapięciu zabezpieczeń i wjechaniu na platformę zalicza się 8 metrowy zjazd do wody.Wszystko trwa dosyć krótko, kolejka jest długa, ale...no właśnie ta atrakcja znalazła się aż na drugim miejscu listy naszego 9-letniego syna.

dzieci 115-130 pod opieką dorosłego (>18)

dzieci >130cm samodzielnie

3. Pirate Splash Battle: wsiadacie do łodzi z innymi osobami i ruszacie w krótki rejs. Macie do dyspozycji małe czarne armatki wodne, które możecie kierować na inne osoby strzelające wodą w waszą stronę. Dodam, że intensywność wymiany wodnej zależy od chęci zaangażowania osób przechodzących brzegiem. Rzeczywiście, nie wiem co takiego drzemie w ludziach, ale widywałam tatusiów mocno pompujących i przebiegających od armatki do armatki, by zmoczyć całe towarzystwo na łajbie.tylko dla dzieci >2lat

wskazówka: W pobliżu atrakcji wodnych (np przy Pirate Beach Shop) są płatne budki do suszenia się. Wyglądają jak ogromne koliste suszarki, wchodzi się do środka, nie ma tam drzwi, czy zasłon, po prostu stajecie całą rodziną  w środku, wrzucacie monetę i znajdujecie się w strumieniu ciepłego powietrza.

4. The Dragon: rollercoaster, przejażdżka po zamku, spotkanie ze smokiem, a wszystkie elementy z klocków lego może robić wrażenie! Główna niespodzianka czeka was przy smoku, ale ...tego nie będę zdradzać!

dzieci 100-120 pod opieką dorosłego (>18)
dzieci >120cm samodzielnie

5. Lego Canoe: czeka was spokojna przejażdżka canoe, podczas której zobaczycie zwierzęta kojarzone z Dzikim Zachodem - grzechotniki, niedźwiedzie i inne, wszystkie naturalnej wielkości i oczywiście zrobione z klocków Lego. Na koniec podjedziecie pod górkę, by z pluskiem zjechać po drugiej stronie.

dzieci <120 pod opieką dorosłego

6. Seat Traffic dla dzieci od 7 do 13 lat

atrakcja płatna dodatkowo; obowiązują zapisy na konkretne godziny, więc jeżeli wasze dzieci chciałyby pojeździć autkami i zdobyć prawdziwe prawo jazdy z Legolandu (ze zdjęciem!) radzimy wam zapisać się jak najszybciej po wejściu do Legolandu.

Na początku dzieci usłyszą krótki instruktaż podczas którego wytłumaczone im zostaną podstawowe zasady ruchu drogowego. Przy dzieciach przeważnie są na tym etapie rodzice i tłumaczą z angielskiego. Dodatkowo na tablicy zebrane są główne znaki drogowe, więc dzieci mogą je łatwiej zapamiętać.

Następnie dzieci wybierają sobie tabliczki z flagą swojego kraju i wsiadają do dowolnego autka umieszczając tabliczkę z flagą z przodu. I zaczyna się zabawa, autkami można jeździć gdzie się chce, do myjni - proszę bardzo, na stację zatankować - oczywiście. Dzieci mają frajdę, zdarzają się niewielkie kolizje, ale radość z prowadzenia autka wielka! Po określonym czasie słychać sygnał kończący zabawę i dzieci wysiadają z autek w miejscach, w których usłyszały sygnał, lub parkują na parkingu i odbierają swoje prawo jazdy (za które płacicie).Mamo jestem głodny...

Nie twierdzę, że wszystkie dzieci gdy są głodne to marudzą, ale obiektywnie stwierdzam, że większość dzieci po prostu TAK MA.

Spędzając cały dzień w Legolandzie staniecie przed wyborem miejsca, gdzie zatrzymacie się na lunch/obiad. My, podczas naszej wizyty w Legolandzie, wybraliśmy Italian Pizza&Pasta, która znajduje się przy Minilandzie. Zjedliśmy naprawdę smaczną pizzę z pieca na cienkim cieście, prawie jak we Włoszech. Ceny od 100DKK.
Ale to było kiedyś - być może teraz serwują tam już chińszczyznę ;) poprawka: sprawdziłam na stronce: Italian pizza&pasta ciągle funkcjonuje!

wskazówka: Pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że są godziny, tak między 12.30-14.30 w których żołądki wszystkich dzieci domagają się zasilenia i teraz wyobraźcie sobie te rzesze rodzin udających się na lunch/obiad. Bądźcie sprytniejsi i zaplanujcie wcześniejszy lunch, lub tak jak my wybierzcie późniejszą godzinę.


W Italian Pizza&Pasta przy zamówieniu dostaliśmy miseczki, oraz prostokątny sygnalizator, który miganiem czerwonej diody miał nas powiadomić o gotowym zamówieniu (ach, ta technika!). Mini-bar sałatkowy był w cenie zamówienia (do wyboru sałata, pomidorki cherry, ogórki, oliwki, oliwa, również smakowa i pszenna bułka). Dzieci mogły bawić się w małym kąciku z klockami, a my w spokoju doczekaliśmy migania czerwonej diody. Mała niedogodność to umiejscowienie łazienek - musicie wyjść z lokalu, bo toalety są wspólne dla pizzerii i restauracji obok.

No właśnie, jeżeli wolicie inny rodzaj lunchu możecie skorzystać z sąsiedniej restauracji, samoobsługowej Family Bufet, też przy Miniland. Jest drożej, ale jest większy wybór oraz przede wszystkim formuła "jesz ile chcesz" za stałą kwotę, która może się wielu z was spodobać. W cenie są też napoje (oprócz piwa) i desery. Ceny według informacji ze strony Legolandu (aktualizacja sierpień 2019) to

dorośli  od 199 DKK a dzieci połowa tej kwoty: 99,50DKK*

*wow, ceny się nie zmieniły, czyżby Danii inflacja nie dotyczyła? :) 

By pokonać pierwszego ,,małego głoda" można było zjeść bułki pieczone, a raczej osmolone, ale i tak dla dzieci bardzo smaczne, bo osmolone własnoręcznie nad ogniskiem, w Wiosce Indiańskiej - Indian Village. Takie bułki można było kupić niedaleko ogniska,  kije do pieczenia dostawało się od sprzedającego.
dodatkowe informacje i linki z oficjalnej strony Legolandu

aplikacja z mapką Legolandu i innymi dodatkowymi funkcjami 


plan Legolandu do pobrania i wydrukowania 
https://www.legoland.dk/en/the-park/overview-of-the-park/


wszystko na temat dojazdu do Legolandu samolotem/autem/pociągiem 


Parkmania - strona ze zdjęciami wszystkich atrakcji Legolandu:Jeżeli skorzystacie z naszych wskazówek, a  po powrocie z Legolandu, chcielibyście podzielić się waszymi wrażeniami i spostrzeżeniami, lub też jeśli będziecie mieli jakieś dodatkowe wskazówki dla innych rodzin, koniecznie dajcie znać w komentarzach!  

A jeżeli wybieracie się do Legolandu z maluchami - opis atrakcji dla mniejszych dzieci znajdziecie we wpisie Legoland:atrakcje dla najmłodszych. Sprawdzone na naszej (wtedy) pięcioletniej córce!


Chcecie wiedzieć kiedy pojawi się kolejny wpis? Odsyłam was do obserwowania/polubienia naszej strony na facebooku, tam umieszczam info o nowych wpisach (link w pasku bocznym, lub na dole przy przeglądaniu strony na telefonie)

Jeżeli byliście w tych samych miejscach i chcecie podzielić się swoimi wrażeniami, albo macie jakieś pytania, formularz komentarzy znajdziecie poniżej. 
Aby wasz komentarz nie został potraktowany jak spam, podpiszcie go! Wystarczy imię, lub nick.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger