""

4/25/2017

Legoland część III atrakcje dla najmłodszych

(aktualizacja 14 maja 2018)

W dwóch poprzednich wpisach na temat Legolandu mogliście znaleźć sporo praktycznych i aktualnych informacji o Legolandzie w Billund w Danii.
(Legoland część I, Legoland część II)

Ten wpis radzimy przeczytać wszystkim tym, którzy udają się do Legolandu z młodszymi dziećmi, czyli maluchami i przedszkolakami do lat 5. Znajdziecie tu top listę atrakcji Legolandu dla małych dzieci. Kierowaliśmy się głównie wyborami naszej 5-letniej córki, która nie lubi jak jest ,,za strasznie."

Przedstawienie w Królewskim ZamkuLegoland Billund atrakcje

Dla młodszych dzieci zdecydowanie polecam King's Castle Show, (wszystkie przedstawienia w Legolandzie są bez opłat) Naszej 5latce bardzo się podobało. Nawet jej starszy brat się nie nudził oglądając kaskaderskie skoki.

Jest królewna, zalotnicy i łasy na złoto król ojciec. Przestawienie jest utrzymane w konwencji slapstickowej, może nie ma obrzucania się tortami, ale...jest woda! Każde dziecko, nawet małe bez problemu zrozumie treść, tym bardziej, że aktorzy nie wygłaszają żadnych konkretnych kwestii.

Tak przy okazji, naprawdę podziwiam aktorów za ilość skoków do wody wykonywanych z uśmiechem, czy słońce, czy deszcz. I to kilkukrotnie w ciągu dnia.

wskazówka: By obejrzeć przestawienie udajcie się do części Legolandu, która nazywa się Knights' Kingdom. Przedstawienie odbywa się 5-7 razy dziennie od 20 maja do 26 sierpnia. Godziny są podane na plakatach, między innymi przy zamku. Warto obejrzenie przestawienia zostawić sobie na ten moment, kiedy wy i dzieci będziecie potrzebowali chwili wyciszenia - bez kolejek!


Polecamy przyjść trochę wcześniej, by zająć miejsca z przodu, by dzieci mogły być bliżej aktorów.


Spotkanie z Księżniczką

W części Legolandu nazwanej Knights' Kingdom możecie dostąpić wyjątkowego zaszczytu :) i spotkać Księżniczkę przechadzającą się po swoim królewskim ogródku. Z księżniczką można porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, a najmłodsze dzieci mają niepowtarzalną okazję rozstać się ze swoim....smoczkiem.

Spotkanie księżniczki to prawdziwa rzadkość - w ubiegłym roku audiencje, których czas i tak nigdy nie był pewny, odbywały się tylko 2 razy dziennie, w weekendy i święta.

Ale w 2018 możecie spotkać Księżniczkę codziennie!
Przy czym, jak to z Księżniczkami bywa, może okazać się, że spacer zostanie odwołany.
Godziny spacerów są następujące:
  • 12:00-12.30
  • 14:30-15:00
  • 15:30-16:00
Jak widzicie to nie takie oczywiste, że ową Księżniczkę spotkacie. Myśmy jej nie spotkali, ale może wam szczęście dopisze!


Inne atrakcje dla maluchów

1. Atlantis by Sea Life

Na początku w małej sali projekcyjnej obejrzycie film z ludzikami Lego w roli głównej, później czeka was spacer wzdłuż akwariów z przeróżnymi stworzeniami. Ciekawym pomysłem są krótkie tunele pod akwariami znajdujące się w paru miejscach. Dzieci mogą przejść metr tunelem i rozejrzeć się po akwarium wkładając do wklęsłego środka głowę.

2. Lego Safari - przejażdżka jeepem z okazją do podziwiania zwierząt zbudowanych z Lego.

3. Lego Canoe przejażdżka łodzią i podpatrywanie zwierząt Ameryki Północnej, a na końcu zjazd do wody.

4. Monorail kolejna przejażdżka kolejką, bardzo dobra okazja, by zobaczyć część Legolandu z góry ( i zrobić fajne zdjęcia)może być dobrym początkiem zabawy w Legolandzie dla młodszych dzieci.


Legoland Billund Dania

5. Pirate Boats, tym razem przejażdżka łódką

6. Ninjago the Ride o dziwo naszej córce spodobał się klimat tej atrakcji, chyba dlatego, że trafiła smoka mocą wody, czy coś takiego:) Atrakcja dla starszych przedszkolaków i fanów Ninjago. Małe dzieci mogą  się bardzo nudzić podczas oczekiwania w długiej kolejce, a później przejazd tunelami, migoczące światła, głośne dźwięki i ,,straszne" postaci na przykład smoka mogą dla wielu maluchów okazać się zbyt przerażające. Na stronie Legolandu nie polecają tej atrakcji dla dzieci poniżej 5 roku życia.

7. Falck Fire Brigade dla lubiących rywalizację, podchodzi się do samochodów strażackich w zespołach, naszym zadaniem jest dojechać do palących się budynków, pompować, pompować, pompować... ugasić pożar i wrócić do bazy - naprawdę można się zmęczyć pompowaniem!

8. plac zabaw Duplo Playhouses, wzorowany na klockach Duplo, spokojna atrakcja nawet dla maluszków.

Przed wyjazdem do Legolandu możecie sobie sprawdzić, które atrakcje będą nadawały się dla waszych przedszkolaków. Na tej stronie znajdziecie tabelkę z ograniczeniami wzrostu i wieku dla wszystkich atrakcji: Ograniczenia wieku i wzrostu Legoland Billund

Jeżeli chcielibyście podzielić się waszymi wrażeniami po wizycie w Legolandzie, lub też jeśli macie jakieś dodatkowe wskazówki koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Legoland Billund Dania
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger