""

kwietnia 26, 2017

Legoland Billund Dania część IMiejsce kultowe dla wszystkich wielbicieli małych klocków. Miejsce, które co roku odwiedza około 2 miliony osób. Nie znam dziecka, które nie znałoby nazwy parku, w którym niemal ,,wszystko jest z klocków Lego." Legoland odwiedziliśmy w lipcu 2016, poniżej znajdziecie garść wskazówek i informacji właśnie o Legoland Billund.
Czy warto?

Z punktu widzenia dziecka znacie odpowiedź, dzieci kochają parki rozrywki, a parki rozrywki kochają dzieci. Wasze dzieci z pewnością będą długo wspominać wizytę w Legolandzie.

wskazówka: Pamiętajcie, że najlepiej odwiedzić Legoland zanim dziecko skończy 12 lat i nie chodzi tylko o cenę biletu, ale tak naprawdę moim zdaniem Legoland może być po prostu niezbyt atrakcyjny, a mówiąc wprost nudny, dla starszego nastolatka. Oczywiście usłyszycie pewnie zdanie, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jasne, ale przynajmniej w duńskim Legolandzie ilość atrakcji dla starszych dzieci jest znacznie niższa niż dla dzieci 3-12.


Dlaczego ta kolejka jest taka długa...

Jeżeli wybieracie się do Billund w okresie wakacyjnym przygotujcie się na dość długie kolejki do atrakcji parku. Dodam, że poza szczytem sezonu Legoland może być oazą spokoju i pewnie część osób tego doświadczyła. My byliśmy tam w połowie lipca.

Czas oczekiwania w kolejce do najciekawszych atrakcji w okresie wakacyjnym to przeważnie 20-30 minut. Pozostałe atrakcje to przeważnie 10-15 minut.

Czas oczekiwania na wejście podawany jest na tablicy przed każdą z atrakcji, co w sumie jest dobrym rozwiązaniem, bo widząc na przykład na tablicy "czas oczekiwania 45 minut" możecie zrezygnować i udać się na inną atrakcję.

W parku są też zbiorcze tablice informacyjne, na których są zestawienia czasów oczekiwania w kolejkach. Czasy oczekiwania nie są stałe, więc gdy jest mniej chętnych te informacje zobaczycie na tablicach.

wskazówka: Jeżeli dopiero planujecie wizytę w Legolandzie proponujemy zarezerwowanie dwóch dni, najlepiej nie w weekendy i poza sezonem wakacyjnym. W Danii koniec wakacji przypada na połowę sierpnia, więc jeżeli Legoland w wakacje to dobrym pomysłem może być właśnie końcówka sierpnia. Pamiętajcie, że poza sezonem wakacyjnym ceny biletów rezerwowanych online są niższe, w sezonie wakacyjnym cena jest ta sama i w kasie i online.


Tutaj: Queue Barometer https://www.legoland.dk/en/plan-visit/queue-barometer/
znajdziecie informacje o ilości odwiedzających w zależności od dnia i miesiąca.
Najbardziej podobało się nam..

Dzieciom w zasadzie podobały się prawie wszystkie atrakcje Legolandu. Piotrek wspomina rollercoastery, jeżdżenie autkami w Traffic School i makiety Star Wars, Gusia zwierzęta z Lego i Akwarium. Mnie w zasadzie nic nie zachwyciło na tyle, by warto się o tym rozpisywać, być może dlatego, że nie odnajduję się w zatłoczonych miejscach. Wybredna jestem ;)

Informacje praktyczne: ceny biletów
(aktualizacja październik 2017)

Możecie kupić bilety jednodniowe i dwudniowe.

Obowiązują 3 grupy cenowe:

dzieci do lat 3 za darmo

dzieci 3-12 lat i seniorzy >65lat

dorośli 13-64 lata

Wszystkie aktualne informacje o cenach biletów sprawdzicie pod tym adresem: ceny biletów Legoland Billund

Rozważcie kupno biletu 2-dniowego (nasz wybór) szczególnie jeżeli wybieracie się do Danii samochodem. W naszym przypadku na drugie wejście do Legolandu mogliśmy przeznaczyć dowolny dzień licząc do 7 dni od pierwszego wejścia. Pierwszy raz byliśmy w piątek, a drugi po 3 dniach, gdy wracaliśmy do Kopenhagi. Tak było w 2016, upewnijcie się w kasie, czy to jest nadal aktualne.

wskazówka: Uważajcie z terminami, bo Legoland w Billund będzie zamknięty w 2017 31, października, 1 i 2 listopada. W listopadzie Legoland otwarty jest tylko w weekend 3-5, potem zamknięty do końca roku.Pewnie zainteresują was sposoby na obniżenie kosztów biletów wstępu. Rzućcie okiem na zestawienie poniżej.

Promocja z katalogu Lego - bilet dla dziecka gratis

W 2016 roku wystarczyło mieć ulotkę, która była w każdym darmowym katalogu Lego dostępnym w sklepach z zabawkami, by dostać bilet dla dziecka za darmo przy zakupie biletu dla osoby dorosłej. Do Legolandu weszliśmy we czwórkę kupując tylko dwa bilety.

W 2016 stojąc w kolejce do kasy widziałam rodziny różnej narodowości z kartkami wyrwanymi z katalogów Lego, więc była to promocja na globalną skalę, co być może przełożyło się na ilość odwiedzających.

Promocje z oficjalnej strony Legolandu
Proponuję również zaglądać na oficjalną stronę Legolandu, www.legoland.dk , bo często pojawiają się tam informacje o aktualnych promocjach.

Możecie tam szukać ciekawych ofert, które obejmują bilety wstępu 2 dniowe plus nocleg w hotelu na miejscu.

Zakwaterowania, kempingu możecie poszukać klikając bezpośrednio w rezerwacje:

https://booking.legoland.dk/reserve

Jeżeli nie planujecie objazdówki po Danii, a jedynie interesuje was wizyta w Legolandzie możecie skorzystać z pośrednika, który wszystko za was załatwi, bilety i nocleg, a często i przelot. Wpisując w google "bilety Legoland" będziecie mogli zorientować się w cenach.

Promocja na bilety kupione online z wyprzedzeniem

Dobrym sposobem, by kupić tańsze bilety jest rezerwacja i zakup tych biletów z minimum 7 dniowym wyprzedzeniem (-10% ceny) 2-6 dniowym wyprzedzeniem (-5% ceny)


wskazówka: unikajcie weekendów i okresów wakacyjnych wtedy jest zawsze więcej ludzi. Szukajcie promocji na bilety do Legolandu na ich oficjalnej stronie.


Gdzie zaparkować

W okolicy jest kilka dużych parkingów, mapka i ważne informacje odnośnie płatności poniżej

https://www.legoland.dk/en/plan-visit/parking/

W lipcu 2016 nie było łatwo znaleźć miejsce na darmowym parkingu P6, chociaż przyjechaliśmy pół godziny przed otwarciem Legolandu. Zaparkowaliśmy na parkingu P2 znajdującym się około 15 minut piechotą od głównego wejścia.
Przy wjeździe na parking pobiera się bilet parkingowy.W lipcu 2016 była to stała opłata, którą trzeba było uiścić UWAGA w dowolnym momencie przed wyjazdem. Część osób z niewiadomych mi przyczyn ustawiła się w długiej kolejce, by opłacić parkowanie z góry, chociaż było jasno napisane, że bilet należy "use when exiting." My zapłaciliśmy już po powrocie do auta i bez kolejki.


wskazówka: za parking zapłacicie 50 DKK, nie marnujcie czasu w kolejce, by zapłacić z góry (chyba, że zmieni się regulamin parkingu)

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Od razu po wejściu będziecie musieli skonfrontować się z tłumem, szczególnie w okresie wakacyjnym, więc bezwzględnie musicie zadbać o bezpieczeństwo szczególnie mniejszych dzieci. Nasze propozycje:
- opaska na rękę z numerem telefonu (jeżeli nie macie swojej, zapytajcie w kasie)

- karteczka z nazwiskiem i numerem telefonu włożona do zamykanej kieszonki

- po prostu numer telefonu do was napisany długopisem na przedramieniu,

- oraz wcześniejsza pogadanka na temat: ,,Co masz zrobić jak się zgubisz." Najlepiej już wcześniej przećwiczyć w rozmowie z dzieckiem różne scenariusze, oczywiście w formie zabawy.

Przy wejściu skontrolują wam plecaki ze względów bezpieczeństwa.

Po przejściu bramek przejdziecie obok sklepików/sklepów i stoisk z pocztówkami i innymi dziwnymi pamiątkami aż dojdziecie do głównego placu, na którym znajduje się Miniland, czyli miasto Lego. I tutaj zaskoczyło mnie to, że ogromna większość odwiedzających nie zwraca na to miasteczko uwagi...chociaż wyobrażałam sobie, że właśnie te makiety z Lego stanowią o wartości Legolandu. Większość osób była jednak bardziej zainteresowana "atrakcjami" a nie makietami.

Legoland Billund
Legoland Billund Dania
W kolejnym już bardziej subiektywnym wpisie przeczytacie, gdzie warto poświęcić pół godziny swojego życia na czekanie w kolejce, a które atrakcje Legolandu są niewarte poświęcania im swojego czasu. Będzie też top lista atrakcji dla starszych dzieci. 

Druga część informacji o Legolandzie z opisem atrakcji dla starszych dzieci tutaj
Trzecia część z opisem atrakcji dla maluchów tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger