""

3/27/2017

o nasPlanujesz wyjazd z dziećmi i szukasz praktycznych informacji?

W naszych wpisach znajdziesz sporo wskazówek, opisów i ocen odwiedzanych przez nas miejsc. Wszystkie informacje staram się aktualizować, tak by blog stał się pewnego rodzaju bazą danych dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Na blogu piszę o miejscach, które odwiedziliśmy właśnie podczas naszych podróży i wyjazdów z dziećmi. Nie znajdziesz u nas informacji o klubach, hotelach, imprezach i restauracjach serwujących wyszukane potrawy.

Znajdziesz za to wiele przydatnych informacji o:
- miejscach, gdzie możecie aktywnie spędzać czas z dziećmi,
- atrakcjach, które spodobają się zarówno wam jak i dzieciom,
- szlakach w polskich górach, które przeszliśmy z dziećmi,
- ośrodkach narciarskich, które przetestowaliśmy,
- parkach rozrywki i aquaparkach,
- kempingach, na których zatrzymywaliśmy się. 
 

Dla tych z was, którzy wolą wersję angielską, bez automatycznego tłumaczenia, część wpisów w języku angielskim jest na blogu pod tym  linkiem http://www.acrosseuropewithkids.com/


Jak to się zaczęło?

Pomysł na to, by podzielić się z wami wskazówkami i informacjami powstał po naszym powrocie z objazdówki po Danii. Właśnie ,,road trips'' to jest to, co lubimy najbardziej. We dwójkę przemierzaliśmy Norwegię, Szkocję i południe Francji.

Z dziećmi wybraliśmy się na pierwszą wspólną objazdówkę po Chorwacji dopiero gdy nasza córka miała prawie 4 lata. Teraz co roku wyjeżdżamy razem z dziećmi. W 2016, spędziliśmy około 3 tygodni w Danii, w tym około tygodnia w Kopenhadze. Oczywiście odwiedziliśmy duński Legoland - na blogu są już bardzo szczegółowe wpisy właśnie o Legolandzie w Billund.

W ubiegłym roku (2017) byliśmy w  słonecznej Italii, przemierzając Toskanię, tym razem z przyczepą. Oczywiście znajdujemy też czas na dłuższe, lub krótsze wypady w polskie góry, czy nad morze. W cyklu ,,Góry z dziećmi" będę opisywać szlaki w polskich górach, które przeszliśmy i na które wy również śmiało możecie udać się z dziećmi korzystając z naszych doświadczeń. Z dziećmi chodzimy ,,turystycznie, " także szlaki będą przeważnie łatwe lub średnio trudne, aczkolwiek zawsze bardzo malownicze. Pierwsze wpisy z tej serii o Pieninach.


Jeżeli chcielibyście coś dodać do informacji, które są na stronach - dajcie znać w komentarzach!

Kim jesteśmy

Tak sobie pomyślałam, że jeżeli kliknęliście w tę zakładkę to pewnie chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o nas. Tak jak już wspomniałam wcześniej lubimy aktywnie spędzać czas z dziećmi, na plaży raczej zobaczycie nas grających w siatkę, czy surfujących na desce (to mąż;) niż opalających się w pełnym słońcu.

Lubimy góry i te wysokie i niskie chociaż jeszcze nie zdecydowaliśmy się na chodzenie z dziećmi od schroniska do schroniska z plecakami.  Piotra, który teraz ma 10 lat, po raz pierwszy zabraliśmy w góry w chuście jak miał pół roku. Teraz sam dzielnie dotrzymuje nam kroku, wbijając do swojej książeczki kolejne pieczątki z górskich schronisk, do których dotrzemy.

Naszą Gusię, teraz 6letnią, trudniej jest namówić na długie wycieczki po górach, jednak jest pierwsza jeżeli pojawia się szansa na jakieś ekstremalne, jak dla 6latki, doświadczenie. Taka na przykład najwyższa trasa w parku linowym, albo najbardziej szalona zjeżdżalnia w parku wodnym. Już widzę ją za parę lat skaczącą na bungee nad jakimś wodospadem.

 I lubimy naszego Nikona :) chociaż mógłby być lżejszy.

Mam nadzieję, że znajdziecie na tym blogu informacje, dzięki którym organizacja waszych wyjazdów z dziećmi będzie łatwiejsza.

Jeżeli chcielibyście się z nami skontaktować - zapraszamy na naszą stronę na facebooku.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 tu byliśmy , Blogger